پیش‌بینی بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس شهری تا پایان سال

شهر بیست/ شهردار قم از تلاش شهرداری برای بازسازی ناوگان اتوبوس شهری خبر داد و گفت: قرارداد بازسازی ۸۰ دستگاه اتوبوس در سال گذشته در قالب مناقصه منعقد شد و ۱۰ دستگاه نخست آن، امروز به شهرداری تحویل شد.
پیش‌بینی بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس شهری تا پایان سال
شناسه : 23118 | انتشار : 20 خرداد 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در مراسم ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی ناوگان حمل‌ونقل عمومی اظهار داشت: برای حل مسائل زیست‌محیطی نیازمند به ناوگانی پویا وزنده برای خدمترسانی در سطح شهر هستیم.

وی به مشکلات تحریم و تولیدات داخلی در حوزه حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و افزود: امروز خرید هر دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری بیش از دو میلیارد تومان هزینه در پی دارد که می‌بایست به راهکارهای جایگزین به‌جای خرید توجه کنیم.

شهردار قم، بازسازی اتوبوس‌های غیرفعال در ناوگان اتوبوسرانی را بهترین جایگزین خرید اتوبوس دانست و تصریح کرد: بازسازی هر اتوبوس در حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشته و رعایت شاخصه‌های زیست‌محیطی و نصب تجهیزات جانبی نظیر کولر در این بازسازی‌ها لحاظ می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نسبت به خرید هزینه‌ معقول‌تری برای شهرداری در پی خواهد داشت و تا ۶ سال نیز می‌تواند در ناوگان فعالیت کند.

سقائیان‌نژاد، تعداد اتوبوس‌های موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی شهر قم را بیش از۴۰۰ دستگاه اعلام و بیان کرد: تعدادی اتوبوس در سال گذشته خریداری‌شده و ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نیز امسال بازسازی‌شده و به ناوگان اضافه می‌شود.

وی با اشاره به ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم، تأکید کرد: در مرحله نخست اقدامات لازم برای بازسازی ۸۰ دستگاه اتوبوس از سال گذشته در جریان قرار گرفته است که امروز نخستین سری از این اتوبوس‌ها وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر قم می‌شوند.

شهردار قم با ابراز امیدواری از تأمین حداقل ۴۰۰ دستگاه موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال گفت: امیدواریم قراردادهای مابقی اتوبوس‌ها نیز تا پایان سال قطعی شده و ناوگان اتوبوسرانی قم برای سال ۱۴۰۰ با تمام ظرفیت به مدار وارد شود.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
کشف تریاک با طعم پیاز در قم
وقت گله‌گذاری و حاشیه‌سازی نیست/ دستاوردهای مبارزه با کرونا را حفظ کنیم
بخشی از پردیسان قم جزو مناطق قرمز کرونایی است/ افزایش مراجعه و بستری بیماران کرونایی طی هفته جاری
عذرخواهی معاون وزیر بهداشت از مردم قم/ قصد بی ادبی و توهین نداشتم
احداث ۲۱ واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد استان قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.