قم نیازمند دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی است/ تولید روزانه ۳۰ تن زباله بیمارستانی‌

شهر بیست/ شهردار قم با اشاره به تولید روزانه ۳۰ تن زباله بیمارستانی در قم بر لزوم خریداری دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی تأکید کرد و گفت: پیش از افزایش ارز قیمت این دستگاه ۱۴ میلیارد تومان قیمت داشت که هم‌اکنون به ۳۰ تا ۵۰ میلیارد تومان رسیده است.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
قم نیازمند دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی است/ تولید روزانه ۳۰ تن زباله بیمارستانی‌
شناسه : 20142 | انتشار : 05 فروردین 1399   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، سید مرتضی سقائیان نژاد با اشاره به اهمیت وجود دستگاه زباله‌سوز پسماندهای عفونی و بیمارستان اظهار داشت: نبود دستگاه زباله‌سوز بیمارستانی در این سال‌ها یکی از موارد اختلافی در استان بوده است.

وی با بیان اینکه طبق قانون هر کسی که زباله خاص تولید کرده موظف به دفن آن است، ابراز کرد: بارها در این زمینه جلساتی در استان برگزار کرده و و قرار بود دستگاه‌ها در بودجه خود هر سال بحث دستگاه زباله‌سوز را پیش‌بینی کنند.

شهردار قم با تأکید بر اینکه روزانه ۳۰ تن زباله بیمارستانی در قم تولید می‌شود، تصریح کرد: با اینکه در برخی از مراکز، میکروب‌زدایی قسمتی از آن انجام می‌شود ولی بازهم برای دفن باید شرایط لازم برای آن در نظر گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در این سال‌ها بارها سازمان برنامه‌وبودجه تلاش برای گنجاندن ردیفی برای تهیه دستگاه زباله‌سوز داشته ولی تاکنون موفق نشده که در شرایط فعلی با توجه به شیوع بیماری کرونا فرصت خوبی برای حل این مشکل در قم است.

سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه باید از این فرصت به دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان‌ها برای رفع مشکل دستگاه زباله‌سوز کمک شود، یادآور شد: پیش از افزایش ارز قیمت این دستگاه ۱۴ میلیارد تومان بود که با توجه به نوسانات ارزی هم‌اکنون قیمتی بین ۳۰ تا ۵۰ میلیارد تومان برای تهیه دستگاه زباله‌سوز نیاز است.

نوشته های مشابه
آغاز ثبت‌نام چهل‌وچهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم
قوم لوط به جای ازدواج به دنبال همجنس‌گرایی بودند/ بخشی از زندانیان به جرم جنسی در زندان هستند
ورود ۳۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل‌ونقل عمومی قم
انجام ۲۰ هزار مترمربع گل‌کاری در منطقه۳ قم
تملک ۲۲۰ ملک برای اجرای پروژه شهید اوسطی
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.