جشنواره تئاتر قم منسجم‌ شده است/ گسترش تبلیغات در شهر موجب جذب مخاطب تئاتری می‌شود

شهر بیست/ پیشکسوت تئاتر قم با اشاره به سطح برگزاری بیست‌ویکمین جشنواره تئاتر استان قم، گفت: برنامه‌ریزی اجرایی، تبلیغات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نسبت به سال‌های پیشین تفاوت دارد و نشان از حرکت این جشنواره به سمت جلوست.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
جشنواره تئاتر قم منسجم‌ شده است/ گسترش تبلیغات در شهر موجب جذب مخاطب تئاتری می‌شود
شناسه : 14732 | انتشار : 20 آبان 1398   پرینت

به گزارش «شهر بیست»، سید جواد طاهری در حاشیه برگزاری جشنواره تئاتر استان قم، از همکاری خانه نمایش با انجمن هنرهای نمایشی قم خبر داد و اظهار کرد: سالن خانه نمایش قم در طول مدت سه روز برگزاری جشنواره در اختیار سه گروه نمایشی قرار می گیرد.

وی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی جشنواره استانی تئاتر قم را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: کارگاه‌های آموزشی این جشنواره نیز با همکاری خانه نمایش برگزار می‌شود.

مدیرخانه نمایش قم سطح کیفی نمایش های رسیده به این جشنواره مورد ارزیابی قرار داد و تصریح کرد: با وجود اینکه آثار خوبی به جشنواره تئاتر استان قم راه یافته اما نسبت به سال‌های پیشین تفاوت خاصی بوجود نیامده است.

*جشنواره تئاتر استان قم منسجم تر شده است

وی در ادامه به سطح برگزاری جشنواره تئاتر استان قم نسبت به سال های گذشته اشاره و عنوان کرد: برنامه ریزی برای اجراها، تبلیغات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی نسبت به سال‌های پیشین تفاوت دارد و نشان از حرکت این جشنواره به سمت جلوست.

طاهری بیان کرد: برنامه ریزی جشنواره تئاتر امسال نسبت به سال های پیشین با برنامه ریزی دقیق و منسجم تر صورت گرفته است و این اتفاق خوب ناشی از مدیریت انجمن هنرهای نمایشی است.

وی، مهمترین اتفاق در جشنواره تئاتر امسال را رویکرد آموزشی انجمن هنرهای نمایشی دانست و گفت: برگزاری کارگاه‌ها و نشست‌های آموزشی می تواند در روند رشد و توسعه آموزش نمایش در استان قم موثر باشد.

مدیرخانه نمایش قم، توجه به تماشاگر را بسیار با اهمیت دانست و بیان کرد: برای پویایی تئاتر لازم است بینندگان این هنر زنده از پوسته خانواده تئاتری خارج شود و بینندگان تئاتر افزایش پیدا کنند.

وی افزود: در صورتی که تئاتر تماشاگر داشته باشد همیشه تئاتر را روی صحنه خواهیم داشت اما اگر نتوانیم تماشاگران را برای دیدن تئاتر جلب کنیم نمی توانیم تئاتر را روی صحنه ببریم.

طاهری با تاکید براینکه برگزاری جشنواره استانی تئاتر به خودی خود نمی تواند در جلب مردم به هنر نمایش موثر باشد، گفت: تبلیغات مناسب می تواند در این زمینه تاثیر گذار باشد و مردم را برای تماشای تئاتر به محل اجراها جلب کند.

*نمایشگاه های پوستر و عکس از نقاط قوت جشنواره تئاتر قم

وی با عنوان اینکه تجربه ثابت کرده است برگزاری جشنواره های استانی تئاتر تاثیر خاصی در جلب مردم به دیدن هنر نمایش ندارد، متذکر شد: حتی جشنواره های ملی نیز نتوانسته در توسعه هنر تئاتر موثر باشد.

مدیرخانه نمایش قم گفت: بهتر است به جای اینکه دنبال رویدادهایی باشیم که بخواهد بوق تبلیغاتی یا مراسم های کوتاه مدت و زودگذر همراه باشد، به دنبال برگزاری فستیوال های قوی برای ایجاد انگیزه تولید اثر خوب بین هنرمندان تئاتر باشیم.

وی، نقاط قوت جشنواره تئاتر استانی قم را مورد اشاره قرار داد و گفت: برگزاری نمایشگاه پوستر، برگزاری نمایشگاه عکس از نقاط قوت این جشنواره است.

طاهری در بخش پایانی سخنان خود شعار این جشنواره را مورد ارزیابی قرار داد و خاطرنشان کرد: شعار «جشن امید به فردای روشن» شعار خوبی است و امیدواریم این شعار به حقیقیت بپیوندد و تنها در حد شعار باقی نماند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار بستری بیماران کرونایی در قم
طلاب جهادی به یاری بیماران کرونایی می‌آیند
به‌ روز شدن رسیدگی به پرونده های قضایی/ با مسئولان کم‌کار قم برخورد می‌کنیم
تخلفات افراد منسوب به دستگاه قضایی برای نظام هزینه‌زاست/ نباید با آبروی نظام بازی کرد
فرمانده جدید پایگاه پدافند هوایی حضرت معصومه(س) معرفی شد
برگزیدگان مسابقه طراحی و ساخت انگشتر در قم معرفی شدند
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.