جشنواره ابوذر موجب ارتقای جایگاه رسانه‌ای قم می‌شود/ معیارهای استاندارد جشنواره‌های مطبوعاتی دست‌کاری نشود

شهر بیست/مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای رسانه‌های قم بسیار موثر خواهد بود و در بعد آثار باید تعریف قالب با استانداردهای معمول همراه باشد و استاندارد جشنواره مطبوعات حفظ و قالب‌ها نباید دستکاری شوند.
پایگاه خبری شهر بیست (shahr20.ir) :
جشنواره ابوذر موجب ارتقای جایگاه رسانه‌ای قم می‌شود/ معیارهای استاندارد جشنواره‌های مطبوعاتی دست‌کاری نشود
شناسه : 11910 | انتشار : 11 شهریور 1398   پرینت

به گزارش «شهر بیست» به نقل از خبرگزاری حوزه، در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ابوذر استان قم که در خبرگزاری حوزه برگزار شد، ضمن قدردانی و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره خاطر نشان ساخت: برگزاری چنین جشنواره هایی برای رسانه های قم بسیار موثر خواهد بود، چرا که جایگاه خبر قم دارای جایگاه ویژه ای در کشور است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان این که جشنواره گذشته موجب تحرک و ایجاد انگیزه و محک زدن اصحاب رسانه شد، ادامه داد: حضور مراجع و بزرگان حوزه، جشنواره ابوذر را پررنگ جلوه خواهد داد و باید سعی شود  در این جشنواره از ظرفیت های قم استفاده شود و سطح رسانه قم ارتقای بیشتری پیدا کند.

وی با بیان اینکه یک جشنواره ارزشی مانند ابوذر در بخش رسانه می تواند تاثیر گذار باشد، بیان داشت:  باید با برنامه ریزی موثر و دقیق در چگونگی برگزاری جشنواره های همسو در عرصه رسانه سطح استان را ارتقا دهیم.

حسینی کاشانی با تاکید بر اینکه در جشنواره ابوذر باید سراغ نکاتی برویم که می خواهیم خروجی آثار به آن سمت باشد، گفت: برگزاری چنین جشنواره هایی یکی از مواردی است که می تواند با رویکرد های متفاوت و سیاست های مختلف سطح رسانه ای استان را ارتقا دهد.

وی افزود: در سال گذشته برگزاری این جشنواره موجب تحرک و ارتقا انگیزه های خبری خبرنگاران و اصحاب رسانه در استان شد، لذا برگزاری چنین جشنواره ارزشی می تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل ارشاد قم ابراز داشت: در کارهای فرهنگی همیشه سعی داشته باشیم، دنبال کاری باشیم  که متکفلی برای این کار تعریف نشده باشد، چه بسا در زمین مانده باشد وهمچنین در یک جشنواره همه توقعات و ابعاد متعدد را نداشته باشیم چرا که تعدد موجب افت کیفیت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در بعد آثار باید تعریف قالب با استانداردها معمول همراه باشد و استاندارد جشنواره مطبوعات حفظ و قالب‌ها نباید دستکاری شوند.

حسینی کاشانی در پایان خاطرنشان کرد: محورها و موضوعاتی که امروز باید بیشتر در عرصه فرهنگ مد نظر باشد، بیانیه گام دوم انقلاب است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همچنین باید مباحث روزشهر و موضوعات آزاد نیز مورد توجه قرار گیرد.

مهدی تاجیک رئیس بسیج رسانه استان و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر قم نیز در ادامه، ضمن اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر ابراز داشت: تجربه ای که در جشنواره ابوذر سال گذشته بدست آمد نسبت به سال های گذشته متفاوت تر بوده چرا که هم در مرحله اجرا و همچنین از نظر استفاده از ظرفیت سازمان بسیج و افزایش تعداد شرکت کننده ها و آثار دریافتی رضایت بخش بود.

وی تصریح کرد: در جشنواره پیش رو قصد داریم با استفاده از  ظرفیت های پیش روی استان و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی  نسبت به تجارب سال های گذشته از ابعاد مختلف ساختار، موضوعات و قالب ها یک گام جلوتر حرکت کنیم.

رئیس بسیج رسانه استان قم بیان داشت: همچنین در نظر داریم برای این که جشنواره یک خط سیر رشدی و تعاملی داشته باشیم، هدایت و جهت دهی به موضوعات جشنواره را پر رنگ تر کنیم و  سعی بر این شده  در جشنواره پیش رو بر مسئله هدایت و جهت دهی متمرکز شویم که جای این بحث در شورای سیاستگذاری جشنواره است.

سید جواد اشرفی دبیر پنجمین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر استان قم هم گفت: فراخوان جشنواره درباره موضوعات، رشته‌ها و بخش‌های ویژه جشنواره اعلام خواهد شد. همچنان‌که تلاش می‌شود در قالب نشست خبری فرایند برگزاری جشنواره به اطلاع مخاطبان برسد.

در ادامه این نشست، محمدرضا شعبانی راد(معاون اطلاعات و اخبار صداوسیمای مرکز قم)، ‌حجت الاسلام طباطبایی(که به نمایندگی از ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم آمده بود)، مجید تناور(رئیس قرارگاه فضای مجازی استان قم)، حسن صدرایی عارف (سردبیر خبرگزاری حوزه)، محمد حسین رضایی(مستندساز و مدیر پایگاه خبری ۵۹۸) و  یزدی نژاد(رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم) از دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری  مطالبی در راستای جشنواره ارائه کردند.

نوشته های مشابه
جدیدترین آمار مبتلایان کرونا در قم
واکسیناسیون ۷۰ تا ۷۵ ساله‌ها به‌زودی آغاز می‌شود/ شهرک مهدیه همچنان قرمز است
حضور بانوی فوتبالیست قم در اردوی تیم ملی
انس کودکان قمی با متون کهن ایرانی
مرکز تخصصی شاهنامه‌خوانی در قم افتتاح شد
جاسازی ۷۴ کیلوگرم تریاک در بار هندوانه
ثبت دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در پایگاه منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
 • قاسم عرب رفیق علی اصغر زینلی

  تاریخ : 12 - شهریور - 1398

  علی اصغر زینلی استعداد فوق العاده در ادبیات هنر تئاتر بازیگری تعزیه خوانی داستان قصه گوئی قوه تخیل بالای دارد بیش از حد در ادبیات هنر علاقه زیادی دارد و تلاش ستودنی انجام داده است مدارک و سوابقی بیش از یک ده کار انجامیده که آخرین کار دررواق حرم حضرت فاطمه معصومه (ع) برای کودک و نوجوان که در برج میلا تهران انجامیده با مدیریت رواق کودک و نوجوان حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (ع)حاج آقا سید نوری بوده ولی بعد از یک ده فعالیت تلاش وکوشش که علاقمند به کارهای هنری مذهبی بوده وهست. لذا از مسئولین و مدیران ودیگر هنر مندان این عرصه وارشاد اسلامی و مردم خوب استان مقدس قم خواهشمند که این نوجوان را ببینند ؟!و یاریشان ودر پیشرفت ودرجایگاه خودش برسانند که انشاالله نوجوانان شهر مقدس قم در اینده نه چندان دور شاهد استعدادهای استانی و انشاالله کشوری باشیم.
  با تشکر فراوان از کانونهای استان مقدس قم من جا دارد از کانون معراج ورواق حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه ودیگر دوستان همچنین خانواده علی اصغر زینلی که بیش از ۱۱سال همراه و راهنمای اقای زینلی که به این جایگاه پر تجربه رسانیدند. تشکر فراوان و ادامیه راه را همیاری کنند. به قوه اللهی اجرشان بیش و محفوظ خداونده گار مقبول باشد. خداوند عالم یاری دهندگان را دوست میدارد. خرم و شاد باشید. ؟ ………از طرف قاسم عرب رفیق برای. علی اصغر زینلی ف_سعید. با تشکر فراوان و قدر شناسی ازهمی کسانی که اقای زینلی را در طول این سالیان یاری کردن تشکر فراوان رادارم. قاسم عرب. اجرکم عندالله وتوفیق من الله ؟؟؟؟؟!!!……………….مهدی (ع)بیا آقا


  پاسخ